RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté si v Mladé Boleslavi posvítili hned na několik dealerů drog

Mladoboleslavským kriminalistům se za posledních pár týdnů podařilo odhalit a i obvinit několik dealerů a výrobců drog, kteří tuto trestnou činnost páchali na území Mladoboleslavska.

Jedním z nich je i 41letý muž přímo z Mladé Boleslavi. Proti němu policisté 9. prosince 2021 zahájili trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
„Svého protiprávního jednání se měl obviněný muž dopouštět nejméně od ledna letošního roku až do doby jeho zadržení v prosinci 2021, a to především v ulici Jičínská v Mladé Boleslavi. Tam měl po předchozí osobní nebo telefonické domluvě prodávat, ale i zdarma poskytovat drogu pervitin, a to nejméně 3 uživatelům drog.Těmto osobám pak poskytl nebo prodal drogu nejméně ve 130 případech,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Barbora Schneeweissová.

Obviněného muže policisté 8. prosince 2021 zadrželi a nalezli u něj 4 sáčky obsahující bílou krystalickou látku o celkové hmotnosti téměř 4 gramy. Po provedeném výslechu se 41letý muž policistům k prodeji drog doznal. V případě, že soud uzná muže vinným, hrozí mu až 5letý trest odnětí svobody.

Další dealer vyráběl drogy v Čejetičkách

Čtyřiačtyřicetiletého muže z Mladé Boleslavi kriminalisté obvinili ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Nejméně od června 2019 až do doby zadržení dne 15. prosince 2021 měl tento muž na území města Mladá Boleslav nejméně v 60 případech prodávat nebo poskytovat dalším uživatelům drogu- pervitin, a to i přes to, že byl za obdobnou trestnou činnost v předchozích 3 letech pravomocně odsouzen a v minulosti 11krát soudně trestán, mimo jiné i za drogovou trestnou činnost,“ řekla k případu Barbora Schneeweissová.

Policisté dále zjistili, že 44letý muž má drogy nejen prodávat a distribuovat dál, ale i vyrábět v Nádražní ulici v obci Čejetičky. Tam policisté provedli domovní prohlídku, při které nalezli předměty určené k výrobě drog, a to především varné sklo, elektrický vařič, trychtýře, digitální váhy a chemikálie, které se používají při vaření drogy. V současné době je muž umístěn ve vazební věznici a v případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Foto: Policie ČR

About Author