RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policisté dopadli lupiče, který přepadl banku v Mladé Boleslavi – dojeli si pro něj do Liberce

Mladoboleslavští kriminalisté dopadli lupiče, který má mít na svědomí loupežné přepadení banky se zbraní ze 17. ledna 2022 v Mladé Boleslavi. Kriminalisté si pro 34letého muže dojeli do Liberce, odkud do Mladé Boleslavi přijel loupit.

„Muž se v průběhu výslechu policistům k celému skutku přiznal s tím, že měl dluhy, a nevěděl jak jinak situaci řešit. Jeho běžný výdělek mu na umoření dluhů nestačil, proto se rozhodl pro toto nelegální řešení. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili hotovost ve výši 100 tisíc korun. Zbylé peníze již muž stačil utratit a dle jeho slov splatit některé dluhy. Zbraň, kterou na přepadení banky použil, policisté taktéž nalezli, nejednalo se o funkční zbraň, ale o atrapu,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Velmi pečlivou a důkladnou prací mladoboleslavských kriminalistů se jim podařilo jednotlivé dílky skládačky do sebe poskládat a zjistit tak totožnost podezřelého muže a ve velmi krátké době ho i zadržet. V současné chvíli je muž obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a umístěn v policejní cele v Mladé Boleslavi. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až deset let vězení.

About Author