RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Policie v pátek zastřelila muže, který demoloval areál mladoboleslavského letiště a další objekty

Policisté v pátek v noci zastřelili muže, který demoloval areál mladoboleslavského letiště. Agresivní muž řídil vozidlo, které jezdilo mezi budovami a vráželo do nich.

„Operační důstojník vyslal na základě oznámení na linku 158 policejní hlídku do Bezděčína na Mladoboleslavsku, kde měl neznámý muž, který tam zastavil s osobním vozidlem, s tyčí demolovat ubytovnu a další přilehlé objekty,“ popsala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Když policisté dorazili na místo, muž už tam nebyl. Nalezli jej ale na letišti, kde podle Suchánkové demoloval hangáry a další vybavení. Policisté muže vyzvali, aby všeho nechal, ten však vůbec nereagoval a choval se k hlídce značně agresivně.

„Policisté po dalších zákonných výzvách použili donucovací prostředky. Hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek, teleskopický obušek, taser, a to i opakovaně, a následně i služební zbraň. I přesto, že policisté zraněnému muži okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc, na následek zranění zemřel,“ dodala Suchánková. Policisté měli po zásahu drobná poranění, která nevyžadovala lékařskou péči.

Škodu na ubytovně a na letišti vyšetřuje kriminální policie, okolnosti střelby si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Vyjádření policejní mluvčí Vlasty Suchánkové

FOTO: AKTU.CZ

About Author