RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Podvodník nabízel sběratelské karty Pokémponů, které zájemcům ani po zaplacení nedodal

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Mladé Boleslavi obvinili 19letého muže z pokračujícího přečinu podvodu. Mladý muž měl podle nich nejméně od konce května do konce června letošního roku nabízet na sociálních sítích, v různých skupinách, k prodeji sběratelské karty Pokémonů, bohužel ale s úmyslem kartičky kupujícím nedodat.

„V prvním případě na inzerát reagoval poškozený, který prodejci na uvedený účet předem zaslal částku necelých 2 tisíce korun, sběratelských kartiček se ale nikdy nedočkal, ale ani vrácení peněz i přes urgence ze strany poškozeného. V jiné internetové skupině obviněný nabízel sběratelské kartičky znovu, i zde se našel kupující, který projevil o několik kartiček zájem a zaplatil předem 2300 Kč. Takto se to opakovalo i několikrát i v období června. Poškozených je celkem 10. Celková částka, na kterou si obviněný podvodným jednáním přišel je více jak 30 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští policisté zahájili trestní stíhání 19letého muže, obvinili jej z přečinu podvodu a v případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

ilustrační foto: sbazar.cz

About Author