RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Podvodníci na internetu jsou vynalézavější – žena z Kněžmosta přisla o 81 tisíc korun

Podvodníci na internetu jsou vynalézavější, pokud lidé naletí, může je to stát hodně peněz. Scénář je vždy téměř identický – poškozený prodává nějaký předmět na bazarovém portále, následně je vyzván „zájemcem – kupcem“, aby on sám zaplatil přes aplikaci poplatek za poštovné, kde následně vyplní veškeré údaje ke své kartě, z účtu mu pak zmizí peníze, někdy i statisíce.

Policisté varují: Nikdy nevyplňujte údaje k vaší platební kartě v podezřelých aplikacích, první, co by vás mělo zarazit je fakt, že pokud vy sami něco prodáváte, není standardní, že budete vyplňovat údaje ke své platební kartě a platit vy.

Podobný případ se stal v minulém týdnu i 41leté ženě z Kněžmostu na Mladoboleslavsku.

„Žena na jednom bazarovém portálu inzerovala zboží, místo výdělku ale bohužel sama o peníze přišla. Ozval se jí zájemce, který projevil o inzerované zboží zájem. Pod záminkou zaslání platby, ale z ženy vylákal její platební údaje k její kartě, a to včetně přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví. Odsud pak neznámý pachatel učinil několik plateb v celkové výši 81 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Celou věc poškozená nahlásila na policii a policisté nyní případ šetří. Zároveň zahájili úkony trestního řízení na neznámého pachatele pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu podvodu.

V případě dopadení pachatele za toto jednání hrozí až 2letý trest odnětí svobody.

About Author