RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Opilci v Mladé Boleslavi přestěhovali lavičku, močili na fasádu a vulgarity otočili proti strážníkům

V neděli po 20. hodině zjistila hlídka městské policie při kontrolní činnosti v ulici Jičínská tři muže, kteří si bez váhání přenesli lavičku doprostřed chodníku, na kterou si následně sedli a dva z nich začali konzumovat alkoholické nápoje, přičemž kolem nich nešlo po chodníku ani projít. Strážníci oba muže vyzvali k prokázání totožnosti a po jejím prokázání mužům sdělili jejich protiprávní jednání, informoval o tom ředitel Městské policie Tomáš Kypta.

Ani jeden muž s přestupkem nesouhlasil. Hlídka následně muže oznámila na příslušný odbor města Mladá Boleslav, k dalšímu šetření. Po vyřešení celé věci se oba muži odebrali směrem k panelovému domu, kde chtěli močit na fasádu. Toho si ale všimli dva kolemjdoucí. Ti muže oslovili, aby svého jednání zanechali.

„Oba podnapilí muži na kolemjdoucí začali vulgárně pokřikovat. Hlídka, která ještě stále byla opodál, si tohoto chování všimla a okamžitě zasáhla proti agresivním a vulgárním opilým mužům, aby zanechali svého protiprávního jednání, čehož muži neuposlechli. Vulgarita mužů se následně otočila proti zasahujícím strážníkům a jejich agresivní chování se stupňovalo. Hlídka MP se rozhodla oba muže omezit na osobní svobodě a následně za asistence druhé přivolané hlídky převést na interní příjem Klaudiánovi nemocnice ke vstupnímu vyšetření a k následnému umístění na protialkoholní záchytnou stanici, kde v poklidu opilý muži vystřízliví“, uvedl Tomáš Kypta.

Před umístěním na záchytnou stanici byla zjištěna hladina alkoholu v dechu u prvního muže 2,7 promile a u druhého 3,2 promile.

About Author