RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Opilci často zaměstnávají mladoboleslavské strážníky – o tříletou holčičku se rodiče nemohli řádně postarat

Mladoboleslavští strážníci a také záchranáři vyjížděli v pátek odpoledne na Hlavní vlakové nádraží, kde na zemi ležela silně opilá žena. Na nástupišti spadla z lavičky opilá a nemohla se zvednout. „Hlídka na místě zjistila, že dotyčná je tak podnapilá, že není schopná komunikace ani koordinovaného pohybu a mohlo by být ohroženo její zdraví. Proto byla na místo přivolána záchranná služba, která ženu naložila a odvezla k vyšetření do nemocnice,“ uvedl ředitel Městské policie Tomáš Kypta.

Večer pak další opilec dřímal na autobusové zastávce na Výstavišti. Strážník s pracovníkem bezpečnostní agentury muže posadili na lavičku k nabrání sil k následnému odchodu.

O chvíli později měli strážníci další práci v ulici Sychrova před restaurací Safír, kde mělo docházet k fyzickému napadání. „Při příjezdu hlídky na místo zde již k žádnému fyzickému napadání nedocházelo, nikdo nic také nechtěl řešit. Dále zde hlídka zjistila malou tříletou holčičku a její silně podnapilé rodiče. Dechovou zkouškou u matky bylo zjištěno 2,36 promile alkoholu v dechu a u otce 2,31 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že nebyli schopni se o dceru řádně postarat, byl na místo přivolán její nedaleko bydlící dědeček, který si ji převzal, a s babičkou se o ni postarají. Jednání rodičů bude předáno k dořešení na odbor sociálních věcí OSPOD,“ dodal Tomáš Kypta.

Foto: MP Mladá Boleslav

About Author