RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Odlehčovací služba a denní stacionář nabízí služby

Město Mladá Boleslav přesouvá provoz odlehčovací služby a denního stacionáře pro všechny seniory a osoby s tělesným postižením z Mladoboleslavska. Nové prostory byly slavnostně otevřeny v úterý 20. září v novém areálu Senior Resort Štěpánka ve Vondřichově ulici. Město zde zakoupilo nebytové prostory o rozloze 389 m2 v přízemí hlavní budovy. Služby mají samostatný přístup a nejsou součástí komerčního seniorského bydlení.

Provoz bude fungovat prostřednictvím městské příspěvkové organizace Pečovatelská služba města Mladá Boleslav. Projekt je financovaný z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Na vybavení přispěje také Nadační fond Škoda Auto.

„V právě končícím období jsme vyjednali z Evropské unie okolo 700 milionů korun, z toho přibližně 130 milionů korun směřovalo na sociální oblast, s jejichž využitím jsme realizovali investice pro organizace Centrum 83, R-Mosty, Fokus, Spokojený domov nebo Jistoty Domova. Jsem rád, že tyto prostředky nám pomáhají ještě více zkvalitňovat sociální služby pro naše obyvatele, což platí také o nových prostorách v Senior Parku Štěpánka,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Konkrétně na projekt sociálních služeb v Senior Resortu Štěpánka město získalo téměř 15,5 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu, tato částka pokrývá 90 procent celkových nákladů. Na novém projektu se podílí také Nadační fond Škoda Auto, který spolufinancuje vnitřní vybavení, například vybavení klientských pokojů, osvětlení prostor, zázemí pro poskytovatele a středisko osobní hygieny. „Nadační fond Škoda Auto je naším partnerem v řadě projektů a jsem rád, že s jeho zástupci jsme se domluvili i na pomoci s touto investicí. Nadační fond nám pomůže částkou téměř 1,5 milionu korun na zmíněné vybavení,“ upřesnil první náměstek Bouška. Celkové náklady na vybavení jsou téměř tři miliony korun, Nadační fond Škoda Auto tehdy přispěje na polovinu.

„Díky novým prostorám můžeme pro odlehčovací službu nejen výrazně navýšit kapacitu, ale také lépe využít personál i materiální vybavení. Podstatnou výhodou je také moderní reprezentativní prostředí, které pro klienty, nabídne vhodné místo pro zájmové aktivity i odpočinek. Věřím, že tato služba, která pomáhá především pečujícím osobám, bude v Mladé Boleslavi oblíbená a využívaná,“ uvedla náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková.
Pečovatelská služba města Mladá Boleslav doposud poskytovala služby denního stacionáře na adrese Havlíčkova 71. Odlehčovací služba byla nabízena na adrese Na Radouči 1081.

Nové prostory jsou dobře přístupné pro lidi s pohybovým omezením a v rámci odlehčovací služby nabídnou kapacitu sedmi lůžek. Služba je poskytována 24 hodin, nejdéle čtyři týdny po sobě jdoucí.

Vedle odlehčovací služby zde bude poskytována i služba denního stacionáře se shodnou cílovou skupinou osob s tělesným postižením a seniory. Žádosti o tyto služby jsou dostupné na adrese: Pečovatelská služba města Mladá Boleslav, Na Radouči 1081 a na webu www.psmb.cz. Součástí projektu je i unikátní středisko osobní hygieny. To tvoří speciální bezbariérová prostorná koupelna, ve které je možné poskytnout osobní hygienu i klientům s velmi sníženou pohyblivostí.

About Author