RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Novým starostou Mnichova Hradiště byl jednomyslně zvolen Jiří Plíhal

Přesně měsíc po komunálních volbách se v Mnichově Hradišti uskutečnilo ustavující zasedání nového zastupitelstva města. Podle očekávání byl novým starostou zvolen kandidát SNK Žijeme pro Hradiště Jiří Plíhal, pro kterého zvedli ruku všichni přítomní zastupitelé.

Zastupitelé se rozhodli ponechat uspořádání z minulého volebního období, a tak vedle starosty volili ještě dva místostarosty. Post prvního místostarosty obhájil Honza Mareš (Žijeme pro Hradiště), který zastával tuto uvolněnou pozici již v minulém období. Druhým a neuvolněným místostarostou se stal dosavadní starosta Ondřej Lochman (Žijeme pro Hradiště), který pozici starosty již vzhledem ke svému časově náročnému angažmá v Poslanecké sněmovně neobhajoval.

Také rada města doznala částečné obměny v podobě dvou nových tváří. Vedle Jiřího Plíhala, Jana Mareše a Ondřeje Lochmana, kteří jsou členy rady z podstaty svých funkcí, pokračují v radě Ondřej Knobloch (Žijeme pro Hradiště) a František Ouředník (ODS). Nově je doplňuje Vendula Šeflová (Žijeme pro Hradiště) a po čtyřleté přestávce se do rady vrací Jiří Bína (ODS).

Zastupitelstvo rovněž zřídilo výbory zastupitelstva, přičemž vedle kontrolního a finančního výboru vytvořilo ještě výbor pro rozvoj a územní plánování. Kontrolní výbor povede Jaroslav Trpkoš (Žijeme pro Hradiště), finanční výbor Karel Maděra (ODS), do čela nově vzniklého výboru pro rozvoj a územní plánování se postaví místostarosta Jan Mareš.

Nejužší vedení města si během října již zhruba rozdělilo kompetence, a tak je jasné, že se starosta Jiří Plíhal a místostarosta Jan Mareš podělí o každodenní agendu a dohled nad vybranými investicemi. Plíhal bude město dále zastupovat v reprezentační rovině, ve styku s médii, bude se věnovat ekonomickým tématům, sociální sféře a rozvoji školských kapacit, což je největší téma současného vedení města.

Doménou místostarosty Jana Mareše bude územní plánování, energetika nebo komunální hospodářství. Neuvolněný místostarosta Ondřej Lochman se bude podílet na strategických rozhodnutích, bude spojkou mezi městem a krajskými i centrálními institucemi a bude usilovat o získávání dotačních prostředků pro město Mnichovo Hradiště.

FOTO: Václav Vopat

About Author