RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Nový parkovací dům v Mladé Boleslavi začne fungovat příští týden. Cena za parkovné je příznivá

Parkovací dům P+R v Mladé Boleslavi U Stadionu byl v těchto dnech úspěšně zkolaudován a nyní zde finišují závěrečné přípravy, které směřují k jeho otevření. První řidiči zde budou moci nechat svá auta 15. června, kdy bude parkovací dům slavnostně uveden do provozu.

Jaký byl schválen ceník?

Od pondělí do pátku je v době od 6 do 18 hodin první hodina zdarma, za každou další lidé zaplatí 10 korun. Od 18 do 6 ráno ve všední dny stojí parkovné deset korun, od pátečního do nedělního večera pak zaplatí 10 korun za jeden vjezd, stejně jako v době státních svátků. Nabízí zde i výhodné celodenní parkování za 100 korun.

Rezidenti zaplatí za parkovací místo 6000 korun za rok, abonenti 12 000 korun ročně. Myšleno je i na majitele motorek, pro ně je zde nabídka celoročního parkovacího místa za 2000 korun.

Nový parkovací dům P+R, který byl postaven mezi městskou sportovní halou a vjezdem na městský stadion, má kapacitu 318 míst, která zahrnují parkovací místa pro osobní automobily, motocykly i potřebný počet míst pro imobilní občany. Jsou zde k dispozici zde i dobíjecí stanice pro šest elektromobilů. 

Aktuálně probíhají poslední úpravy také v okolí stavby, je zde vysazována a upravována stávající i nová zeleň a přibudou zde i nové stromy.

V těsném sousedství nového parkovacího domu bude vybudováno dočasné chráněné pozemní parkoviště s kapacitou dalších zhruba 60 míst. Do parkovacího domu i parkoviště se bude vjíždět přes stejný závorový systém za stejnou cenu a podmínek dle provozního řádu.

Celkové náklady na stavbu jsou zhruba 120 milionů korun. Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci Integrovaného plánu rozvoje území. Předpokládaná výše dotace je téměř 76,5 mil. Kč. Do budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž.

About Author