RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Nemocnice a Olympia uspořádaly náborovou akci Daruj krev a buď hrdina

Středočeský kraj uspořádal prostřednictvím svých nemocnic náborovou kampaň Buď superhrdina. Ta má veřejnost motivovat k dárcovství krve v nemocnicích. Kampaň vyvrcholila v sobotu 19. listopadu v Mladé Boleslavi akcí Daruj krev a buď hrdina. Tu uspořádala Klaudiánova nemocnice díky podpoře nákupního centra Olympia. Akce se osobně zúčastnil náměstek hejtmanky Pavel Pavlík a předseda představenstva nemocnice Ladislav Řípa. Ti společně s ředitelem nákupního centra Petrem Divišem akci oficiálně zahájili na podiu.

Sobotní akce se v Mladé Boleslavi těšila velkému zájmu veřejnosti. Téměř 200 lidí si nechalo vyšetřit svoji krevní skupinu. Lidé dostávali letáky s informacemi o darování krve a plamy v nemocnici. Personál transfuzní stanice si připravil ukázku vybavení, které je potřeba k darování, a trpělivě odpovídal na všechny dotazy. Vrcholem programu v Olympii byl koncert mladoboleslavských kapel na podporu dárcovství krve v Klaudiánově nemocnici. Na podiu se střídaly kapely ABBA girls, K.A.F.E a No Talent s Filipem Šubrem, který dění na podiu moderoval.

Ve vestibulu nákupního centra byla k vidění výstava o dárcovství kostní dřeně. Tu připravila organizace Nábor hrdinů, která s nemocnicí aktivně spolupracuje. Nábor hrdinů měl na místě svůj informační stánek, kde bylo možné získat informace o darování, a především lidí měli možnost zapsat se do seznamu potencionálních dárců. Toho využilo celkem třináct lidí, což je podle organizátorů skvělé číslo!

Nemocniční dobrovolníci představili svoji činnost a bylo možné přispět do sbírky na canisterapii. Dobrovolníci se také věnovali dětem v tvořivých dílničkách, kde děti vyráběly zápichy ve tvaru veselé kapky krve. Návštěvníci si například dále vyzkoušeli první pomoc u Českého červeného kříže. Ten návštěvníkům také představil Jánského plakety, tedy ocenění, které dostávají dárci krve a plazmy. Přítomna také byla Zaměstnanecká pojišťovna ŠKODA, která dárcovství krve aktivně podporuje.

About Author