RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Navrtával palivové nádrže osobních vozidel na Mladoboleslavsku a kradl naftu – spadla klec!

Mladoboleslavští kriminalisté dopadli podezřelého 39letého muže z Mladé Boleslavi, který má mít na svědomí nejméně 7 případů poškozené palivové nádrže a odcizení nafty z osobních automobilů.

Vše měl stihnout v době od 30. dubna do 3. května tohoto roku. Zaměřil se především na osobní vozidla značky Škoda Fabia a Octavia v obci Chotětov, Bezno, Nemyslovice a dalších obcích na Mladoboleslavsku.

„U vozidel měl muž navrtat palivovou nádrž a tímto způsobem do připravené nádoby odčerpat palivo. Celkem tímto způsobem zmizelo majitelům vozidel více jak 160 litrů nafty v hodnotě přes 60 tisíc korun.

Mladoboleslavští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádeže, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté muže chytili i v době, kdy řídil osobní vozidlo, ač má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel Jelikož byl v posledních třech letech odsouzen za majetkovou trestnou činnost, hrozí mu vyšší trest a to až 3 roky trestu odnětí svobody,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Občané na Mladoboleslavsku nemusí mít strach, že by tento 39letý muž i nadále navrtával nádrže a kradl palivo. Obviněný na rozhodnutí o vině a trestu vyčká ve vazební věznici.

ilustrační foto: policie.cz

About Author