RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Na školách v Mladé Boleslavi a v Mnichově Hradišti se zlepší vybavení odborných učeben

Prázdniny jsou v plném proudu a ve školách to přesto často žije. Na ZŠ Studentská v Mnichově Hradišti probíhá kompletní rekonstrukce čtyř odborných učeben a tří kabinetů. Během prvních 14 dnů byly demontovány staré parketové podlahy, upravily se stoupačky a začalo se s elektrickými rozvody. Kromě této velké akce však probíhá ve škole mnoho dalších menších oprav. V počítačové učebně se rovněž mění podlaha, v tělocvičně byly vyměněny snad 50 let staré ochranné sítě na oknech za nové bezpečnější.

Ve velkém se pracuje také na školách v Mladé Boleslavi

Během léta a začátkem nového školního roku dojde na osmi základních školách v Mladé Boleslavi k investicím do zvýšení kvality odborných učeben. Součástí projektu, který je spolufinancován z evropských dotací v rámci ITI Mladá Boleslav, se do vybraných škol dodá nový nábytek, nové IT/AV vybavení či se provedou různé stavební úpravy. Celkové náklady na celý projekt jsou cca 8,1 mil. Kč vč. DPH, z toho celková dotace činí cca 6,4 mil. Kč

„Největší investicí ve školství je v létě nástavba na 5. základní škole. Ale samozřejmě myslíme na potřebu průběžně zlepšovat vybavení a kvalitní podmínky pro výuku i na ostatních školách. Jsem proto rád, že se podařilo získat i dotační peníze na další investice do základních škol v tomto letním období,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Projekt zlepšení vybavení odborných učeben je kvůli dotačním a zákonným pravidlům rozdělen na tři dílčí zakázky. V rámci zakázky na vybavení odborných učeben novým nábytkem se zlepšení dočkají na 1. ZŠ, 4. ZŠ, 6. ZŠ, 7. ZŠ a 8. ZŠ. Budou sem dodány například lavice, žákovské židle a skříňky; sety pro obrábění kovů, dřeva a plastů; stoly, židle, pracovní stoly s vnitřními úložnými prostory či vybavení pro cvičné kuchyně.

Předmětem další zakázky je dodávka včetně instalace a zapojení IT/AV techniky na sedmi základních školách (1. ZŠ, 2. ZŠ, 3. ZŠ, 4. ZŠ, 7. ZŠ, 8. ZŠ, ZŠ Debř). Součástí nabídky jsou např. interaktivní tabule, PC sety včetně monitorů atd.

Třetí zakázka řeší stavební práce na 1. ZŠ (vybudování toalety pro imobilní), 4. ZŠ (stavební úpravy dvou učeben), 6. a 7. ZŠ (zbudování cvičné kuchyně), , ZŠ Debř (stavební úpravy učeben). Projekt bude podpořen z Integrovaného regionálního operačního programu 2021+ v rámci ITI Mladá Boleslav.

About Author