RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muži, který v Benátkách nad Jizerou vyhrožoval odpálením bomby, hrozí rok vězení

Mladoboleslavští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin nebezpečné vyhrožování proti 34letému muži z Benátek nad Jizerou. Právě tento muž měl 6. března 2022 v podvečerních hodinách ve společných prostorách panelového domu v Benátkách nad Jizerou hlasitě vykřikovat a vyhrožovat odpálením bomby. Tím v dalších nájemnících domu vzbudil obavu o život, proto celou událost nahlásili na linku 158.

Vzhledem k těmto skutečnostem bylo na místo vysláno několik hlídek policistů z Mladé Boleslavi, kteří s mužem začali přes dveře komunikovat, nicméně ten ani přes opakované výzvy policistům otevřít nechtěl. Z tohoto důvodu byla na místo události vyslána i Zásahová jednotka Středočeského kraje spolu s jejich vyjednavačem. Tomu se asi po 10 minutách komunikace s 34letým mužem podařilo vyjednat otevření bytu a vpuštění policistů dovnitř.

„U muže v bytě nebyly nalezeny žádné zbraně ani výbušniny, pouze jedna plynová pistole.
Policisté u muže provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a zjistili pozitivní výsledek s hodnotou 1, 6 promile alkoholu v dechu, následně jej zajistili a odvezli k dalším úkonům,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

V případě, že by byl muž obviněn a následně i pravomocně odsouzen, hrozí mu až roční trest odnětí svobody.

About Author