RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž z Mladé Boleslavi přišel o více než milion korun. Chtěl jen prodat baterie do naslouchadel

Mladoboleslavští kriminalisté se aktuálně zabývají případem a pátrají po totožnosti pachatele, který na internetu okradl 55letého muže z Mladé Boleslavi. Poškozený muž na internetových stránkách nabízel k prodeji baterie do naslouchadel. Na inzerát ho kontaktoval neznámý pachatel, který projevil o naslouchadla zájem. Pak už se scénář odehrával obdobně jako v jiných případech podvodů na internetu.

„Pachatel zaslal poškozenému přes email odkaz na podvodnou platební bránu, která však připomínala stránky přepravní společnosti. Poškozený tam vyplnil údaje ke svému internetovému bankovnictví a pachatel si následně z účtu poškozeného poslal na jiný účet částku 300 tisíc korun a navíc si na něj sjednal úvěr ve výši milion korun, které si následně také přeposlal na jiné účty,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu, neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a přečinu poškození cizích práv. V Případě dopadení hrozí pachateli až 8letý trest odnětí svobody.

About Author