RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž z Mladé Boleslavi, který vyhrožoval svým rodičům a bývalé partnerce skončil ve vazbě

Krádež, nebezpečné vyhrožování, výtržnictví, ublížení na zdraví a zanedbání povinné výživy – to je opravdu pestrý výčet skutků, ze kterých mladoboleslavští kriminalisté obvinili minulý týden 27letého muže z Mladé Boleslavi.

„Muž se před několika měsíci vrátil z výkonu trestu odnětí svobody a neměl kam jít, proto ho jeho rodiče u sebe nechali bydlet po dobu několika měsíců. Místo vděku se ale dočkali jen urážek a výhružek. Svým rodičům vulgárně nadával, fyzicky je napadal a později i oběma vyhrožoval smrtí,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Podobného chování se dopouštěl i vůči bývalé partnerce, se kterou má dvě děti. Tu taktéž vulgárně urážel a vyhrožoval jí smrtí. „V tomto případě vše vygradovalo v listopadu 2021, kdy ji před několika svědky fyzicky napadl několika údery do obličeje a zranil jí tak, že byla měsíc v pracovní neschopnosti,“ pokrčuje Barbora Schneeweissová.

Na oba syny navíc neplatí alimenty. K tomuto výčtu má ten samý muž na svědomí i krádež v obchodním domě v mladé Boleslavi. Minulý týden ho jedna z prodavaček přistihla při krádeži v obchodě, kde se pokusil odcizit několik kusů bižuterie, mikinu a pásek. To se mu však nepodařilo, prodavačka ho při odchodu z prodejny zastavila a zavolala policii.

Policisté 27letého muže zadrželi a následně po rozhodnutí soudu skončil ve vazbě. V případě, že bude muž znovu odsouzen, hrozí mu až 3letý trest odnětí svobody.

About Author