RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž z Mladé Boleslavi chtěl nakoupit akcie, přišel téměř o půl milionu korun

Místo nákupu akcií přišel muž z Mladé Boleslavi o půl milionu korun, o případu informovala mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová. Před několika málo dny si 43letý muž z Mladé Boleslavi všiml na internetu reklamy, která nabízela nákup akcií distributora elektřiny a tepla a s vidinou rychlého přivýdělku si odkaz na nákup akcií otevřel.

„Na internetových stránkách bylo nutné vyplnit registrační formulář a telefonní číslo, na které poškozeného kontaktoval muž, který chtěl s poškozeným registraci dokončit. Poté mu i sdělil, že je nutné do počítače nainstalovat program, který spáruje zařízení pro komunikaci a platby na burze. I to poškozený učinil. Tím vše ale nekončilo, dále byl muž vyzván, aby nainstaloval i bankovní program, přes který budou platby probíhat a na kameru ukázat občanský průkaz a další doklady k ověření totožnosti. V tu chvíli už měl podvodník vše, co potřeboval… V počítači poškozeného měl přes nainstalované programy volný přístup k počítači poškozeného a k jeho internetovému bankovnictví. Později poškozenému zavolal další operátor, který jej informoval, že vše potřebné pro registraci k obchodování s akciemi na burze splnil a nyní už za něj mohou na burze obchodovat a vydělat peníze. Poškozený 43letý muž od počítače odešel a o několik hodin později, když se vrátil domů, zjistil, že mu na účtu zbylo pouhých 6 Kč. Podvodník ho připravil o téměř půl milionu korun“, uedla Barbora Schneeweissová.

Obdobných případů podvodů bohužel přibývá. V případě dopadení pachatele mu za podvod hrozí až 5letý trest odnětí svobody.

ilustrační foto: penize.cz