RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž se nesmířil se s rozchodem s bývalou partnerkou. Došlo i k napadení

Policisté z Benátek nad Jizerou sdělili podezření 37letému muži, a to z nebezpečného pronásledování. Celý případ zpracovali ve zkráceném přípravném řízení a předložili Okresnímu státnímu zastupitelství v Mladé Boleslavi.

„Podezřelý 37letý muž se zřejmě nemohl smířit s rozchodem s bývalou partnerkou a tu měl i nadále obtěžovat. Několik měsíců po jejich rozchodu stále vyhledává její osobní blízkost, neustále jí kontaktuje přes SMS zprávy a telefonáty. Vyčkává u jejího domu, vozidla, stojí pod jejími okny a vyvolává jí i dlouhé hodiny. To samozřejmě velmi obtěžuje samotnou ženu, ale i ostatní osoby v jejím okolí a sousedy.
V jednom případě celá věc vygradovala tím, že muž ženu otevřenou dlaní uhodil do obličeje, poté co přišla ke svému vozidlu, kde na ní čekal. Tímto způsobem si chtěl zřejmě vynutit její návrat,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Žena celou věc i předchozí obtěžování oznámila na policistům, kterým i doložila veškeré zprávy či telefonáty, kterými jí muž denně obtěžoval a narušoval její soukromí. V případě uznání viny hrozí za nebezpečné pronásledování až roční trest odnětí svobody.