RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž s mačetou v ruce řádil v Katusicích – poranil ženu a napadl také jejího přítele

Kriminalisté muže obvinili z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Scénář, který by nechtěl zažít nikdo z nás, na vlastní kůži bohužel zažila mladá žena se svým partnerem začátkem měsíce dubna. V brzkých ranních hodinách do jejich rodinného domu v obci Katusice na Mladoboleslavsku vniknul v té době neznámý muž s mačetou v ruce. Na poškozenou ženu mačetou zaútočil a poranil jí. Na místo přiběhl partner poškozené, který se snažil dalšímu útoku zabránit, útočník ale napadl i jeho a začal ho škrtit. Muži se po chvíli podařilo ze sevření vymanit a útočník se dal na útěk. Daleko ale neutekl, policisté podezřelého 28letého muže vypátrali a zadrželi, o případu informovala mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Poškozené ženě způsobil útočník několik bodnořezných ran zejména v oblasti rukou, se kterými byla žena hospitalizovaná a podstoupila operaci.

„Kriminalisté o dva dny později zahájili trestní stíhání 28letého muže jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, za což mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 10letý trest odnětí svobody. Následně proběhl soud o vazebním zasedání, kde bylo rozhodnuto o vzetí obviněného do vazby dle § 67 písm. c) trestního řádu,“ dodala Barbora Schneeweissová.

About Author