RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Muž pracoval na pozici ochranky v mladoboleslavském obchodním domě a podílel se na krádežích

Na způsobu krádeží v jednom obchodním řetězci se dohodli 54letý a 36letý muž v Mladé Boleslavi. Právě 36letý muž v obchodě pracoval na pozici ochranky a v dny svých služeb měl druhému muži umožnit odcizit a odnést zboží z prodejny, a to nejméně od dubna letošního roku. Poškozené firmě tak měli způsobit škodu ve výši nejméně 270 tisíc korun.

„Jeden ze zaměstnanců ostrahy upozornil vedoucí prodejny na to, že právě při službách 36letého muže se na prodejně opakovaně ztrácejí věci, proto se na něj začali více zaměřovat a sledovat jeho činnost. Muž se později doznal a uvedl, že ho před několika měsíci oslovil 54letý muž a nabídl mu finanční prostředky za to, že mu umožní krádeže na prodejně. Policisté pak 17. prosince 2021 přímo na prodejně 54letého muže zadrželi pro podezření ze sériové trestné činnosti. Ten se následně policistům taktéž doznal,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Barbora Schneeweissová.

Mladoboleslavští kriminalisté oběma mužům sdělili obvinění ze spáchání přečinu krádeže ve formě spolupachatelství, za což jim v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Foto: ilustrační

About Author