RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladou Boleslav už vlastní David Trunda, klub má také nové představenstvo

V fotbalové Mladé Boleslavi došlo k zásadní změně. Klub mění svého majoritního vlastníka. Tím byl dosud Josef Dufek, který vyjednával se dvěma zájemci o jedenapadesátiprocentní podíl. Prvním byla britsko-švýcarská skupina zastupovaná bývalým šéfem českého fotbalu Františkem Chvalovským, druhým dosavadní generální ředitel David Trunda. A právě on je novým vlastníkem.

VDufek ovládal klub prostřednictvím společnosti Gema MB, ta tedy již nyní ve vlastnické struktuře nefiguruje. Dalšími akcionáři naopak zůstávají město (34 %), firma Realstav (11 %) a spolek FK Mladá Boleslav (4 %).

Zároveň už došlo k personální obměně představenstva, v němž budou vedle Trundy coby předsedy zasedat Jana Veselá, Miroslav Olšák, Luboš Bartůněk a Marcel Křovák.

Trunda je spojován s byznysmenem Jiřím Šimáněm, s nímž pracoval jako generální ředitel již v pražské Slavii. Proto se spekuluje o tom, že by za změnou mohl být jeho kapitál. O zájmu podnikatele Šimáněho se spekulovalo rovněž dlouhou dobu. „Pan Šimáně je dlouhodobým podporovatelem klubu, ale v současné době s ním žádná jednání neprobíhají,“ řekl Trunda serveru iSport.cz.

Akcionáři FK Mladá Boleslav:

Mgr. David Trunda 51%
Statutární město Mladá Boleslav 34%
Realstav MB 11%
FK Mladá Boleslav 4%

Nově zvolené představenstvo a dozorčí rada společnosti bude fungovat v následujícím složení:

Představenstvo
Mgr. David Trunda – předseda představenstva
Jana Veselá – člen představenstva
Ing. Miroslav Olšák – člen představenstva
Luboš Bartůněk – člen představenstva
Mgr. Marek Křovák – člen představenstva

Dozorčí rada
JUDr. David Kavan – předseda dozorčí rady
Ing. Tomáš Kubín – člen dozorčí rady
Aleš Juranka – člen dozorčí rady
Petr Mašek – člen dozorčí rady

Foto: FK MB

About Author