RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští strážníci to nemají jednoduché. Někteří ve městě slouží déle než 30 let

Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati ocenil strážníky městské policie za 5, 15, 20 a 30 let služby. Spolu s ředitelem městské policie Tomášem Kyptou jim poděkoval za jejich často nelehkou práci i věrnost této profesi. Všech sedm oceněných strážníků dostalo plaketu a knižní dar.

„Chtěl bych vám všem velmi poděkovat za vaši práci, které si nesmírně vážím. Vím, že vaše práce je čím dál komplikovanější i v souvislosti s tím, jak se společnost mění. Přeji vám hodně sil a výdrže, protože to opravdu potřebujete a protože to není vůbec jednoduché být v Mladé Boleslavi městským strážníkem. O to více si vaší práce cením,“ řekl primátor Nwelati.

Zdůraznil také, že město potřebuje dlouhodobě zvýšit početní stav strážníků, pro které se město snaží nabídnout dobré podmínky včetně nabídky služebního bytu a náborového příspěvku. Zdaleka ne každý žadatel ovšem dokáže splnit přísné podmínky pro přijetí včetně psychotestů. Pro městskou policii je sice určen tabulkový počet 68 strážníků, jejich skutečný počet se ovšem dlouhodobě pohybuje jen mírně přes 50.

Letos dostali ocenění strážníci Luboš Jakubec za 5 let služby, Ladislav Jíra a Vladimír Soustružník za 15 let služby, Ondřej Kubala za 20 let služby a Milan Briestenský, Ivo Černý a Jan Leibl za 30 let služby.

foto: mb-net.cz

About Author