RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Další podvod na bazarovém portálu: muž z Mladé Boleslavi přišel o 400 tisíc korun

Policisté z Mladé Boleslavi momentálně šetří případ dalšího podvodného jednání, kterého se v prostředí internetu dopustil zatím neznámý pachatel a 51letého muže připravil o více jak 400 tisíc korun.

„Poškozený muž z Mladé Boleslavi na internetovém bazarovém portálu nabízel k prodeji sprchovou zástěnu za částku 4 tisíce korun. Na inzerát ho zanedlouho kontaktovala neznámá žena, která ale nebyla poctivou kupující, ale podvodnicí, která projevila o zástěnu zájem. Následně žena poškozenému nabídla způsob doručení přes zásilkovou službu, se kterým poškozený souhlasil. Pak už se scénář odehrával obdobně jako v jiných případech podvodů na internetu, se kterými se bohužel hojně setkáváme napříč celou Českou republikou čím dál tím častěji,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Pachatel zaslal poškozenému odkaz, který se jevil jako odkaz přepravní společnosti. Po rozkliknutí odkazu se objevil odkaz na internetového bankovnictví kam poškozený muž vyplnil údaje ke své platební kartě, aniž by si zřejmě uvědomil, že jako kupující nemá nic podobného vyplňovat. Až další den poškozený zjistil, že neznámý pachatel získal přístupové údaje do jeho internetového bankovnictví, kde si vytvořil další podúčty k účtu hlavnímu a na ně si podvodník přeposlal více jak 400 tisíc korun. Následně muž přišel na policejní služebnu celou událost nahlásit.

„Mladoboleslavští policisté ve věci zahájili úkony trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. V případě dopadení hrozí pachateli až 8letý trest odnětí svobody,“ uvedla dále Barbora Schneeweissová.

Internet se stal každodenní součástí našich životů. Existují ale rizika, se kterými musíme v internetovém prostředí počítat a je třeba si je neustále uvědomovat a chovat se ve virtuálním prostředí obezřetně.

About Author