RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští policisté odhalili několik řidičů s platným zákazem řízení a pod vlivem alkoholu či drog

Několik řidičů s platným zákazem řízení všech motorových vozidel a navíc pod vlivem alkoholu nebo drog odhalili při kontrolách mladoboleslavští policisté, informovala o tom mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

„Hned začátkem minulého týdne, v pondělí 24. ledna 2022, policisté kontrolovali 33letého muže, který řídil vozidlo značky Volkswagen Passat v ulici Dukelská v Mladé Boleslavi. Muže policisté vyzvali k předložení dokladů od vozidla, včetně řidičského průkazu. Žádný z dokladů však muž policistům nepředložil a navíc policisté záhy zjistili, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do června roku 2023. Policisté řidiče vyzvali k podrobení se orientačnímu testu na alkohol a drogy, kdy test na drogy ukázal pozitivní výsledek na amphetamin/metamphetamin, krevní odběr v nemocnici 33letý muž policistům odmítl,“ uvedla mluvčí.

V pátek 28. ledna 2022 policisté zastavili dalšího řidiče, který usedl za volant s platným zákazem řízení všech motorových vozidel a pod vlivem amphetaminu/metamphetaminu. „Stalo se tak při silniční kontrole v ulici Jičínská v Mladé Boleslavi, kde policisté zastavili a kontrolovali 41letého muže, který řídil osobní vozidlo značky Audi A4. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž má zákaz řízení do roku 2023 a ještě navíc usedl za volant pod vlivem drog. Ještě ten samý den mladoboleslavští policisté zastavili další vozidlo Audi, které řídil 38letý muž v ulici Víta Nejedlého. I tento muž měl platný zákaz řízení, a to až do března roku 2022,“ říká dále Barbora Schneeweissová.

Při sobotních kontrolách zjistili mladoboleslavští policisté další 2 řidiče, kteří měli platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Prvního z nich zastavili a kontrolovali 29. ledna 2022 na dálnici D10 u čerpací stanice, kdy měl tento 40letý muž platný zákaz řízení do září tohoto roku. Druhého řidiče policisté kontrolovali v obci Mnichovo Hradiště na Mladoboleslavsku, a i u něj zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel do března 2023, tento 48letý muž však navíc řídil pod vlivem alkoholu a provedenou orientační dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu policistům nadýchal 1,7 promile. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Posledního 32letého řidiče opakovaně během jediného dne zastavili a kontrolovali policisté prvosledové hlídky Mladá Boleslav na silnici I/610 ve směru od obce Brodce na obec Písková. Ten řídil vozidlo Mazda taktéž s platným zákazem řízení všech motorových vozidel, který měl až do roku 2023. Policisté muže zadrželi a odvezli k dalším úkonům na policejní služebnu.

Všem těmto řidičům hrozí za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání až 2letý trest odnětí svobody.

About Author