RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladoboleslavští policisté obvinili dva muže za krádež klimakompresorů v hodnotě přes 3,5 milionu korun

Poměrně netradiční dárek nadělili mladoboleslavští kriminalisté dvojici mužů, která odcizila dvě palety klimakompresorů. Oba muži si 24. prosince 2023 převzali od policistů usnesení.

„Ke krádeži došlo už v dubnu loňského roku v průmyslovém areálu v Kosmonosech a přišlo se na ní díky provedeným inventurám. Při nich bylo zjištěno, že 49letý a 52letý muž odcizili dvě palety s téměř 200 kusy klimakompresorů v celkové hodnotě přes 3,5 milionu korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Oba muži ve firmě pracovali, proto měli do haly, kde bylo zmíněné zboží uloženo, přístup a mohli se zde volně pohybovat. Za pomoci vysokozdvižného vozíku jeden z mužů palety přemístil a společně s druhým mužem je naložili do auta a odvezli.

„Když zaměstnanci při inventuře zjistili, že uvedené zboží chybí, zkontrolovali bezpečnostní kamery, které celou krádež a již zmíněné oba muže zachytily, proto celou událost oznámili na policii. Celková škoda na odcizených klimakompresorech byla poškozenou firmou vyčíslena na více jak 3,5 milionu korun,“ uvedla dále policejní mluvčí.

Mladoboleslavští kriminalisté zahájili trestní stíhání 49letého a 52letého muže a oba obvinili ze spáchání trestného činu krádeže ve formě spolupachatelství. Oběma, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až 8letý trest odnětí svobody.

About Author