RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

FOTO: Mladoboleslavské Bondy Centrum otevřelo venkovní parkoviště po kompletní rekonstrukci

Rekonstrukce nadzemního parkoviště, rampy a spojovacích můstků v obchodním centru Bondy byla dokončena. Zbývají pouze dokončovací práce, ovšem už nyní je možné také na střeše pohodlně a bezpečně zaparkovat.

Rozsáhlé práce probíhaly od července 2021. Nové je například vodorovné značení, či veřejné osvětlení, které bylo vyměněné za úsporné LED osvětlení. Instalovány byly automatické závory u vjezdu na rampy a kamerové systémy, svislé konstrukce byly natřeny ochranným nátěrem. Díky těmto rozsáhlým úpravám nyní na zákazníky čeká 186 parkovacích míst, z toho šest stání pro invalidy. Pro elektromobily jsou pak určena dvě místa s nabíječkou.

Provedlo se stržení stávající pojezdové vrstvy parkoviště, výměna polykarbonátu u všech světlíků, pískování ocelových konstrukcí – světlíků, schodiště a nájezdové rampy. Výsledkem je lokální zesílení konstrukce, kompletně opravená hydroizolace nosné konstrukce nadzemního parkoviště, nové spojovací můstky s obchodním centrem či pojezdový povrch včetně hydrofobizačního nátěru.

Celkem tedy obchodní centrum Bondy disponuje 520 parkovacími místy. Samotné parkování nadále funguje ve stejném režimu, na který byli návštěvníci zvyklí. První dvě hodiny jsou zdarma, každá další hodina za 30 Kč. Návštěvníci kina a kasina si mohou parkování prodloužit na čtyři hodiny zdarma.

About Author