RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladá Boleslav spolu s Nymburkem a Poděbrady pracuje na koncepci rozvoje cestovního ruchu

V Milovicích se uskutečnila schůzka zástupců cestovního ruchu turistické oblasti Pojizeří a Polabí, kde Mladou Boleslav zastupoval i náměstek primátora Daniel Marek. Pod vedením odborníka na cestovní ruch a regionální rozvoj Ondřeje Špačka analyzovali slabé a silné stránky a diskutovali nad aktivitami na podporu rozvoje destinační spolupráce. „Jsem přesvědčen, že naše město má turistický potenciál, a Boleslaváci budou určitě raději potkávat v ulicích turisty namísto v některých případech nepřizpůsobivých agenturních pracovníků,“ podotkl Daniel Marek.

Spolek Pojizeří a Polabí tak začal i díky tomuto setkání intenzivně pracovat na koncepci rozvoje cestovního ruchu s výhledem do roku 2030.

A jednalo se nejen o spolupráci mezi Mladou Boleslaví, Nymburkem a Poděbrady, proto se zúčastnili i zástupci významných turistických cílů, které tato nezaslouženě turisty trošku opomíjená oblast může nabídnout, ať už je to třeba zámek Loučeň nebo zábavní park Mirakulum.

Krajina mezi Labem a Jizerou nabízí spoustu zajímavých a snadno dostupných turistických cílů včetně husté sítě cyklotras a turistických stezek, a může být proto cílem pro obrovskou skupinu turistů, na své si přijdou pěší výletníci, cyklisté, rodiny s dětmi i senioři.

Náměstek Marek je i předsedou tohoto spolku, a podle jeho názoru je podpora aktivit souvisejících s rozvojem turismu klíčová. „Cestovní ruch tvoří významnou část naší ekonomiky, rozhodně si proto zaslouží pozornost. Naší snahou je udržet návštěvníka v Pojizeří a Polabí několik dní. To se však bez úzké spolupráce jednotlivých aktérů nemůže podařit. Protože je v této oblasti rozhodně co zlepšovat, intenzivně na tom pracujeme,“ podotkl k základní úloze destinačního managementu.

Po prvním workshopu, kde byli členové spolku seznámeni mimo jiné i s výsledky dotazníkového šetření mezi odbornou veřejnosti, budou následovat další analýzy, řízené rozhovory a workshopy, které jsou nezbytné pro zpracování rozvojové strategie turistické oblasti Pojizeří a Polabí.

Podle tohoto dokumentu bude následně destinační management subjekty cestovního ruchu koordinovat a vést ke vzájemné spolupráci, ať už jde o turistické cíle, stravovací a ubytovací zařízení, či obce a města.

Zdroj: mb-net.cz

About Author