RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladá Boleslav přivedla i dva bronzové medailisty z OH a potvrdila odchody

BK Mladá Boleslav představil posily pro nový ročník extraligy. Tým, který povede Ladislav Čihák s Petrem Hakenem doplní brankář Filip Novotný z Hradce Králové, obránce Radek Jeřábek s útočníkem Tomášem Šmerhou z pražské Sparty a další útočníci Róbert Lantoši z Linköpingu, Pavol Regenda z Michalovců a Martin Beránek z Českých Budějovic.

Lantoši a Regenda se v únoru podíleli na zisku bronzových medailí na olympijských hrách v Pekingu. Smlouvu s Bruslařským klubem prodloužil obránce Pavel Pýcha.

Třicetiletý jihlavský odchovanec Novotný zamířil v lednu do Hradce Králové z Karlových Varů. V extralize, kde chytal i za Spartu, má v 251 utkáních průměr 2,62 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 91,37 procenta a udržel 20 čistých kont. V sezoně 2020/21 dokonce vstřelil gól. Působil také v Nižněkamsku v KHL.

Několik hráčů už v Boleslavi naopak pokračovat nebude. Na pozici brankářů končí Jan Růžička a Marek Schwarz, v obraně David Bernad a Dominik Vacík a v útoku potom Oscar Flynn, Jan Grim, Tomáš Knotek, Tomáš Pospíšil a Adam Raška.

Na letní přípravu nastoupí hráči A týmu BK Mladá Boleslav v pondělí 16. května 2022.

foto: bkboleslav.cz

About Author