RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Zásahová jednotka zamířila kvůli oznámení o střelbě do mladoboleslavského Nového parku

Policisté a záchranáři zasahovali ve čtvrtek odpoledne v mladoboleslavském Novém parku, kde přijali oznámení o střelbě. Povolán byl také vrtulník. Na místě se nacházely desítky lidí. Děti, které si zrovna hrály na hřišti, našly úkryt v tamní hospodě.

„Kolem 14. hodiny jsme dostali oznámení o střelbě v Novém parku. Vše nasvědčuje tomu, že se jednalo o poplašnou zprávu, nicméně policisté neberou oznámení na lehkou váhu a okolí prohledávají,“ uvedla několik minut po uzavření parku tisková mluvčí Policie ČR Michaela Richterová.

O několik minut později se potvrdilo, že se naštěstí jedná pouze o poplašnou zprávu. Velmi rychle byl zadržen muž, který na střelbu upozornil. Ukrýval se v parku a celé dění pozoroval. Policisté nalezli také mobilní telefon, ze kterého telefonoval a který v parku odhodil. Podle našich informací byl oznamovatel převezen záchrannou službou do psychiatrické nemocnice. „Událostí se nadále zabývají mladoboleslavští kriminalisté, kteří případ šetří jako šíření poplašné zprávy,“ dodala Michaela Richterová.

About Author