RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Mladá Boleslav bude mít nové moderní dopravní hřiště

V areálu bývalé zemědělské školy na Jičínské ulici v Mladé Boleslavi bude vybudováno nové moderní dopravní hřiště, které bude sloužit zdejším školám i veřejnosti. Jde o společný projekt a sdílenou investici Středočeského kraje, města a Nadačního fondu Škoda Auto.

Hřiště bude unikátní a velmi moderní

Multifunkční reprezentativní areál by měl disponovat i cvičištěm pro řidiče, sloužit má k výuce a tréninku silničního provozu pro všechny zájemce, součástí by ovšem mělo být i hřiště pro děti. Měly by zde být různé dopravní situace, například křižovatky, přechody pro chodce, cyklostezky a další prvky. Počítá se ale i s dopravním hřištěm pro nejmenší děti, půjčovnou kol a koloběžek, a v plánu jsou i dvě učebny pro různé vzdělávací programy a kurzy napříč věkovými kategoriemi.

Stávající dopravní hřiště u 7. a 8. základní školy slouží pro výuku žáků šestých tříd pro 45 základních škol z celého okolí, bohužel zde ale není prostor pro další rozvoj a růst areálu, který by odpovídal současným potřebám.

Již v únoru se má začít soutěžit dodavatel a ke konci příštího roku by mělo být hotovo. Plně funkční areál začne svému účelu sloužit na jaře 2025.

Dopravní hřiště vyjde na zhruba 24 milionů korun, z toho 12 milionů zaplatí Středočeský kraj, Mladá Boleslav a Nadační fond Škoda Auto přispějí shodně po šesti milionech korun.

Ilustrační foto: silnice-zeleznice.cz

About Author