RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Město vybere provozovatele sdílených kol pro příští tři roky

Statutární město Mladá Boleslav, město Kosmonosy, obec Bradlec, obec Řepov a obec Kolomuty společně soutěží provozovatele sdílených kol na Mladoboleslavsku pro nadcházejících 36 měsíců. Parametry veřejné zakázky počítají s tím, že i nadále bude úvodních 15 minut zdarma, na čemž se dlouhodobě finančně podílí Nadační fond Škoda Auto.

Sdílená kola fungují v Mladé Boleslavi od roku 2019. Postupně službu začaly využívat i okolní města a obce, proto stejně jako před třemi roky probíhá společná veřejná zakázka, do které se zájemci mohou přihlásit do 10. června. 

„Lidé v Mladé Boleslavi si sdílená kola okamžitě oblíbili a považuji za naprosto přirozené, že v našem městě zůstanou. Navíc se nám podařilo domluvit na společné soutěži s okolními obcemi. Děkujeme Nadačnímu fondu Škoda Auto, že tento projekt od jeho začátku podporuje,“ uvedl pro webové stránky města primátor Mladé Boleslavi Jiří Bouška.

Příspěvek Nadačního fondu Škoda Auto konkrétně míří na provoz úvodních 15 minut zdarma. V kalendářním roce 2023 proběhlo 222 592 výpůjček, z toho při 204 991 jízdách cyklisté vrátili kolo právě do 15 minut, což činí přibližně 92 procent výpůjček. Letos od ledna do dubna proběhlo 70 827 výpůjček, z toho nejvíce v dubnu (24 738). 

Kromě úvodní patnáctiminutovky zdarma přispívá k oblibě sdílených kol také rozsáhlá síť cyklostezek, která v Mladé Boleslavi činí více než 20 kilometrů. 

V letošním roce vznikne nová cyklostezka mezi Bezděčínem a Saharou, kterou město vybuduje s finanční podporou prostředků z Integrovaných teritoriálních investic (ITI). V návaznosti na aktuální potřeby město také průběžně upravuje lokality, kde je možné sdílená kola vracet. Nové místo nedávno vzniklo na Láskově a aktuálně se připravuje v Neuberku.

Probíhající veřejná zakázka na výběr provozovatele v období do roku 2027 počítá s tím, že ve vymezeném území bude k dispozici minimálně 200 mechanických kol a 30 elektrokol. 

Foto/zdroj: MB-NET.CZ

About Author