RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Město Mnichovo Hradiště připravuje úpravy sportovních areálů v místních částech Dneboh a Veselá

Město Mnichovo Hradiště chystá rekonstrukci dalších dvou hřišť, a to díky dotacím z Nadační fond ŠKODA AUTO. Aktuálně už připravuje úpravy sportovních areálů v místních částech Dneboh a Veselá.

Ve Veselá u Mnichova Hradiště projde rekonstrukcí víceúčelový kurt a cvičná tenisová zeď v zadní části hřiště za školou. Současný stav hřiště už totiž neumožňuje plnohodnotné využívání. Betonový podklad je rozlámaný a zvlněný, umělý travní koberec dosluhuje. Proto je nutná kompletní rekonstrukce podkladních vrstev a realizace dosud chybějícího odvodnění. Nové hřiště bude realizováno s ještě větším důrazem na víceúčelový charakter, bude po všech stranách opatřené mantinely a doplněné vestavěnými bránami, basketbalovými koši, a bude tedy vhodné pro více sportů. Péče se dočká rovněž sousední tréninková stěna, která bude opravena a opatřena novou cementovou omítkou, a také její okolí. Realizace je naplánovaná na první polovinu roku 2023.

Ve Dnebohu dojde k úpravě nejméně využívaného tenisového kurtu s antukovým povrchem. Obyvatelé místní části iniciovali jeho úpravu – vznikne tu multifunkční kurt s umělým povrchem. Víceúčelová sportovní plocha bude následně vhodná například pro malý fotbal, nohejbal, volejbal, tenis či jiné míčové a raketové hry. Výrazně to také usnadní a zlevní údržbu hřiště. Realizace je naplánovaná i v tomto případě na první polovinu roku 2023.

Celkové náklady budou činit ve Veselé asi 2,5 milionu Kč (1,435 milionu pokryje dotace) a asi 1,2 milionu Kč ve Dnebohu (656 tisíc pokryje dotace).

About Author