RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Město Mnichovo Hradiště představí výsledky architektonické soutěže „Školní areál Studentská“

Město Mnichovo Hradiště plánuje v budoucích letech rozšířit školní areál ZŠ Studentská o nové učebny a sportovní prostory. Reaguje tak na nedostačující prostorovou kapacitu místních základních škol a zároveň usiluje o vytvoření dobrých podmínek pro výuku.

Záměrem je navázat na stávající budovu školy přístavbou nového křídla školních tříd včetně jídelny a šaten, vybudovat sportovní halu se zázemím a v posledním kroku postavit pavilon učeben pro nejnižší ročníky. Součástí plánovaných úprav je také řešení veřejných prostranství v okolí školy a vybudování dostatečné parkovací kapacity. Předpokládané náklady dostavby areálu se odhadují na 750 milionů Kč.
Prvním krokem při přípravě tohoto velkého, dlouhodobého a finančně náročného záměru bylo vyhlášení architektonické soutěže o návrh. Ta byla vyhlášena v říjnu loňského roku a v dubnu letošního roku proběhlo vyhodnocení soutěžních návrhů.

Veřejnost nyní může nahlédnout do budoucnosti. „Srdečně zveme všechny zájemce o budoucí podobu školního areálu na představení výsledků architektonické soutěže. Akce proběhne v úterý 6. 6. od 17 hodin ve školní jídelně v Mírové ulici,“ píše se na webu města. Soutěžní návrhy bude možné zhlédnout do 20. června.

About Author