RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Kriminalisté z Mladé Boleslavi dopadli dalšího dealera, který prodával metamfetamin – pervitin

Kriminalisté z Mladé Boleslavi koncem minulého týdne obvinili 43letého cizince ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Viní ho z toho, že v době nejméně od srpna roku 2021 do doby zadržení dne 1. dubna 2022 neoprávněně na území Mladé Boleslavi přechovával metamfetamin – pervitin a ten dále prodával dalším osobám. To bylo současně i jeho jediné „zaměstnání“, živit se jako dealer drog. Pervitin měl prodávat několika osobám, a to v několika desítkách případů.

„V době zadržení u 43letého muže policisté nalezli několik tablet a na desítku igelitových sáčků s obsahem bílé krystalické látky o hmotnosti 6 gramů.

To ale nebyl první případ, kdy policisté muže kontrolovali a nalezli u něj drogy. V říjnu loňského roku policisté u obviněného nalezli 73 gramů rostlinného materiálu marihuany, to vše i přes to, že byl v létě loňského roku pravomocně odsouzen za drogovou trestnou činnost, kdy dostal podmínku,“ uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Vzhledem ke skutečnostem, že se muž obdobné trestné činnosti dopouštěl již v minulosti, policisté podali podnět státnímu zástupci na vzetí obviněného do vazby, a to hlavně z důvodu, že je zde obava, aby se na svobodě neskrýval a nevyhýbal se tak trestnímu stíhání. I soudce se s návrhem ztotožnil a uvalil na 43letého muže vazbu.

V případě prokázání viny a odsouzení nyní obviněnému hrozí až 10letý trest odnětí svobody.

About Author