RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Kosmonosy: Opilý a bez řidičského průkazu se rozhodl řídit autobus. Po chvilce došlo k dopravní nehodě

Velmi netradiční popíjení alkoholu dvou mužů vyústilo v poměrně kuriózní událost, při které naštěstí nebyl nikdo zraněn. Policisté vyjížděli 4. února 2023 krátce po 3. hodině ranní do Kosmonos, kde měl narazit autobus do zaparkovaného vozidla. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že 34letý muž, který autobus řídil, není držitelem žádného řidičského oprávnění a navíc je pod vlivem alkoholu. Muž policistům nadýchal téměř 2 promile alkoholu.

„34letý „řidič“ policistům uvedl, že uvnitř linkového autobusu popíjel s kamarádem alkohol. Nejprve popíjeli na blízké ubytovně, ale pak se do autobusu, jehož řidičem je 55letý muž, vydali spolu pro nějaké zapomenuté věci, autobus 55letý muž i nastartoval, aby jim nebyla zima. Podezřelý pak využil chvilky, kdy si jeho kamarád vyšel ven kouřit a usedl za volant nastartovaného autobusu, se kterým chtěl objet kolečko kolem točny. Vzhledem k tomu, že byl opilý, a navíc nevlastní řidičský průkaz, mu tato cesta příliš nevyšla. Už po chvíli nezvládl řízení a s autobusem naboural do zaparkovaného vozidla“, uvedla mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová.

Celá jízda se naštěstí obešla bez zranění

Mladoboleslavští policisté 34letému muži sdělili podezření pro neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. V takovém případě hrozí až 3letý trest odnětí svobody.

About Author