RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Koncem června se v Kosmonosech otevře biotopické koupaliště – starosta již napouští vodu

Starosta Kosmonos Eduard Masarčík v pondělí 8. dubna poprvé po 44 letech spustil napouštění vody do biotopického koupaliště. Práce na kompletní rekonstrukci pokročily a slavnostní otevření pro veřejnost se plánuje na konec června 2022. Keramickou dlažbu kolem bazénu starou přes 25 let nahradila nová a bezpečná folie.

Vyměněno bude také oplocení na koupališti, a to jak v místě, které ve střední části areálu odděluje tuto část koupaliště od té druhé, která zatím nebyla veřejnosti přístupná.

Vše nasvědčuje tomu, že veškeré stavební práce se stihnou ještě před začátkem koupací sezony, koupaliště bude konečně splňovat potřebné hygienické normy.

Došlo také k odstranění starých sprchových zástěn, přes které lidé do bazénu vstupovali. Kromě osvěžení ve vodě by tak návštěvníci areálu mohli využívat i veškeré hrací prvky a také asfaltovou inline dráhu. Počítá se i s využitím cyklostezek a také běžeckých tras, které v rámci obory budou zřizovány. Město Kosmonosy také iniciovalo jednání se starostkou obce Bradlec. Obě místa by tak v budoucnu mohly propojit běžecké trasy i cyklostezky. Došlo by tak přímému propojení kosmonoského a bradleckého areálu.

About Author