RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Hvězda florbalové Mladé Boleslavi Jiří Curney míří po vypršení smlouvy do Sparty

Florbalový útočník Jiří Curney se po skončení angažmá v mistrovské Mladé Boleslavi stěhuje do pražské Sparty. Historicky suverénně nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec superligy v základní části i v play off, opouští středočeský klub po devíti letech.

„V Boleslavi jsem byl dlouho, cítil jsem, že potřebuji nový impulz a změnu. Nabídek jsem měl více, ale od začátku jsem cítil, že Sparta je ten ideální klub, do kterého bych měl udělat změnu. Jsem rád, že budu hrát za Spartu,“ řekl Curney klubovému webu Pražanů.

„O Jirku jsme měli nadále zájem, ale potřebovali jsme čas na jednání s naším generálním partnerem Předvýběr.CZ. Nakonec se věci seběhly rychleji: v moment, kdy to Jirka očekával, jsme mu nemohli prodloužit kontrakt za stávajících podmínek a Jirka se domluvil se Spartou, která mu vytvoří velice dobré podmínky a důležitou roli v týmu. Jirka je v Boleslavi doma a myslel jsem si, že v našem klubu zůstane do konce kariéry. Nemáme mu to však za zlé, takové situace sportovní život přináší,“ uvedl generální manažer Tomáš Pacák.

About Author