RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Hrubá stavba parkovacího domu u Sportovní haly je hotová, kolaudace má být na jaře

V Mladé Boleslavi pokračuje jedna z nejdůležitějších aktuálních investic ve městě, kterou je stavba parkovacího domu v ulici U Stadionu vedle městské sportovní haly. Parkovací dům bude v režimu P+R a bude fungovat v návaznosti na integrovanou dopravu. Hrubá stavba je již dokončená a intenzivně se pracuje v interiérech na elektroinstalaci, svodech vody ze střechy, dokončují se hydroizolace a pracuje se na podlahách.

Kolaudace se má uskutečnit v březnu, nebo v dubnu příštího roku a celková kapacita bude 318 parkovacích míst. Parkovací dům bude disponovat dobíjecími stanicemi pro elektromobily, před objektem bude umístěn stojan na sdílená kola.

Celkové náklady na stavbu parkovacího domu jsou zhruba 120 milionů korun. Kompletní zastavěná plocha bude přes 3 800 metrů čtverečních, ve stávající první etapě to bude přes 1 900 m². Stavba je spolufinancována z prostředků EU v rámci Integrovaného plánu rozvoje území. Předpokládaná výše dotace je téměř 76,5 mil. Kč.

Do budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž, proto bylo stavební povolení vydáno rovnou na celý záměr. Jakmile bude zajištěno finanční krytí takové stavby, bude celková kapacita obou parkovacích věží 980 míst. Než se začne stavět druhá etapa, bude zde opět zřízeno dočasné povrchové parkoviště.

foto: mb-net.cz

About Author