RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Globus v Kosmonosích? Pravděpodobně ano, ale termín zůstává nejasný

O výstavbě obchodního domu Globus na území města Kosmonosy se mluví už řadu let. Začít stavět se mělo letos na jaře, termínů k zahájení stavby ovšem bylo už několik. Jaké jsou tedy plány, na to v našem vysílání odpověděl starosta Kosmonos Eduard Masarčík. Firma Globus má podle něj svou strategii a filozofii k vzniku nových míst, kde zakládá své hypermarkety a ta se nyní změnila.

„Poslední informace je taková, že firma poněkud redukuje původní podnikatelský záměr, který měl být v určitém rozsahu. Tato redukce se projeví tak, že se uskuteční nové stavební řízení,“ řekl Eduard Masarčík. Starosta města nyní žádné termíny slibovat nechce, protože zůstávají nejasné.

Firma Globus od svého záměru v žádném případě neustupuje a výstavbu hypermarketu v Kosmonosích nadále plánuje. V důsledku okolností, které se v posledních letech staly, hodlá projekt realizovat zřejmě v menším rozsahu, než byl původně navrhován. Samotná redukce je předmětem stavebního řízení, což je státní správa.

„Všechny, kteří se o výstavbu nového hypermarketu zajímají, budeme samozřejmě v případě nových poznatků informovat,“ dodal starosta na závěr.

foto: Globus.cz

About Author