RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Fotbalisty Mladé Boleslavi povede David Holoubek, který střídá Marka Kuliče

Fotbalisté Mladé Boleslavi mají nového trenéra. Tým povede David Holoubek a jeho asistenti Marek Jarolím a Jan Jelínek. Příprava aktuálně 7. týmu Fortuna ligy startuje ve středu 3. ledna. Obsazení dalších pozic ve sportovním úseku klubu a servisním týmu prvoligového mužstva budou teprve upřesněny.

Prvoligový kádr FK Mladá Boleslav ve čtvrtek 4. ledna absolvuje zátěžové testy v laboratořích pražské FTVS a od pátku 5. ledna hráčům začne zimní přípravné období s nepopulárně pernou tréninkovou zátěží.

Třiačtyřicetiletý David Holoubek pochází z Humpolce, kde také začal s trénováním mládeže. Po vystudování Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy trénoval žákovská a dorostenecká družstva AC Sparta Praha a podílel se na růstu například Ladislava Krejčího, Jiřího Skaláka, Pavla Kadeřábka, Patrika Schicka i současného mladoboleslavského útočníka Matěje Pulkraba. Starší dorost AC Sparta Praha U19 dovedl v ročníku 2015-16 k mistrovskému titulu. Od léta 2016 asistoval hlavnímu trenérovi prvoligového áčka Zdeňkovi Ščasnému, po jehož předčasném odvolání se na jeho post posunul v září, ačkoliv nevlastnil nejvyšší trenérskou licenci, což legislativně kryl Tomáš Požár. Oba u prvoligového mužstva AC Sparta Praha skončili v březnu 2017. V trenérské kariéře následně pokračoval u sparťanského dorostu (do listopadu 2017), u dospělých FC Slovan Liberec (prosinec 2017-květen 2018), MFK Ružomberok (2018-19) a od léta 2020 vedl reprezentaci českých starších dorostenců.

Foto: FK Mladá Boleslav

About Author