RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Florbalisté Mladé Boleslavi narazí v semifinále na Spartu – už tuto sobotu začnou doma

Boleslavským soupeřem v semifinále play-off Livesport Superligy bude ACEMA Sparta Praha. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav měl jakožto vítěz základní části výhodu volby. Série začíná v Městské sportovní hale o víkendu 19. a 20. března. V sobotu se hraje od 18.00 hodin, v neděli od 17.00 hodin.

„Naše volba nebyla tak jednoznačná, jak se může znát. Zároveň ale víme, co máme s oběma potenciálními soupeři za sebou, vnímáme bilanci z této sezony i tu dlouhodobou v play-off. S Vítkovicemi jsme v tomto ročníku dvakrát prohráli, Spartu jsme dvakrát porazili a také dlouhodobě statistiky vyznívají jednoznačně. Sparta oproti předchozím sezonám udělala další krok dopředu a je zase silnější. Očekávám od ní takticky vyspělé výkony, velmi poctivé od obrany. Soupeř disponuje mnoha fyzicky kvalitně připravenými hráči. Je to tým, který umí hru znepříjemnit. Mohou nás čekat emočně velmi vypjaté zápasy. Nečekám však nic, co bychom už se Spartou nezažili v posledním vzájemném utkání před play-off. Tam už se zápas hodně přibližoval tomu, co nás teď čeká v sérii,“ řekl k výběru soupeře hlavní trenér Petr Novotný.

Oba vzájemné duely v této ligové sezoně vyzněly pro Boleslav: doma 7:2, venku 6:5.

Boleslav se v semifinále utkala se Spartou i v play-off 2018, sérii vyhrála 4:0 na zápasy po těsných výsledcích (5:2, 5:3, 4:3 po nájezdech, 3:2 v prodloužení). Sezonu pak završila v Superfinále historicky prvním titulem. Týmy se utkaly také ve čtvrtfinále 2015, Boleslav rovněž neztratila ani zápas (6:3, 1:0, 4:0, 10:3) a následně prvně pronikla do superfinálového souboje o titul.

About Author