Florbalista Lukáš Bauer je mladoboleslavským sportovcem roku 2021! Úspěšný byl cyklokros, hokej i minikárista Stanislav Červený.

Mistr české republiky s Mladou Boleslaví, bronzový s českou reprezentací na mistrovství světa, brankář sezony české Superligy, člen All-stars týmu mistrovství světa, 7. nejlepší florbalista světa a nově také vítěz ankety Mladoboleslavský sportovec roku. To je vizitka nového sportovní krále Mladé Boleslavi, florbalového brankáře Lukáše Bauera. Ten vyhrál letošní ročník prestižní sportovní ankety, jejíž vyhlašovatelem je statutární město Mladá Boleslav.

Galavečer slavnostního vyhlášení proběhl ve středečním podvečeru v Domě kultury a na podiu se kromě nejlepších sportovců města vystřídali také zpěvák Martin Maxa nebo populární bojovník MMA Karlos Vémola, který předal ceny v hlavní kategorii.

V ní se na druhém místě za Bauerem umístil český reprezentant v judu Adam Kopecký, pomyslný bronz si odnesla cyklokrosařka Kristýna Zemanová, čtvrtý pak byl fotbalista Marek Matějovský.

Mistři České republiky ve florbale pak ovládli i druhou nejsledovanější kategorii kolektivů, mezi mládežnickými kolektivy zvolila za vítěze odborná porota složená ze sportovních odborníků, novinářů, klubových činovníků a dalších osobností města hokejové dorostence BK Mladá Boleslav.

Na postu nejlepšího trenéra vystřídal letos druhého florbalistu Petra Novotného cyklokrosový kouč Petr Dlask, mezi krajánky obhájil první místo hokejista švédské Frölundy Radan Lenc. Mezi talenty do 18 let vyhrál minikárový jezdec Stanislav Červený, v internetovém hlasování veřejnosti na webu města posbíral nejvíce hlasů hokejbalista Lukáš Lhota, do síně slávy mladoboleslavského sportu byla uvedena atletická trenérka Brigita Schafferová.

JEDNOTLIVCI

  1. Lukáš Bauer (florbal)
  2. Adam Kopecký (judo)
  3. Kristýna Zemanová (cyklokros)
  4. Marek Matějovský (fotbal)
  5. Vojtěch Koudelka (atletika)
  6. Filip Mareš (rally)
  7. David Šťastný (hokej)
  8. Michal Lhotka (vodní záchranná služba)
  9. Ladislav Töpfer (atletika)
  10. Matěj Stránský (cyklokros)
  11. Ludmila Pavlíková (karate)
  12. Lukáš Lhota (hokejbal)
  13. Lukáš Práchenský (páka)
  14. Veronika Výmolová (vodní záchranná služba)
  15. Tereza Vaníčková (cyklokros)
  16. Dominik Machů (futsal)
  17. Lea Laryšová (fotbal)
  18. Monika Žapková (florbal)
  19. Michael Hetzendorfer (esport)
  20. Jakub Říman (cyklokros)

KOLEKTIV

  1. Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav (florbal)
  2. BK Mladá Boleslav (hokej)
  3. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (cyklokros)
  4. AC Mladá Boleslav muži (atletika)
  5. Malibu Mladá Boleslav (futsal)
  6. Škoda Motorsport (rally)
  7. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (karate)
  8. FK Mladá Boleslav (fotbal)
  9. Laureta Škoda Auto team (rally)
  10. Taekwon-Do GE-BAEK Mladá Boleslav
  11. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (házená)
  12. Florbalová akademie Mladá Boleslav (florbal)
  13. Sportovně střelecký klubŠkodaMladá Boleslav
  14. TJ Sokol Podlázky Dalovice (národní házená)
  15. Ško-Energo Mladá Boleslav (basketbal)
  16. BK Kraso (krasobruslení)

TRENÉR

  1. Petr Dlask (cyklokros) – trenér cyklokrosu
  2. Petr Novotný (florbal) – trenér vítěze české florbalové Superligy, trenér ČR U17
  3. Jan Ondrášek (judo) – trenér žáků TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
  4. Lenka Vernerová (vodní záchranná šlužba) – mistrovské tituly svěřenců na MČR
  5. Karel Popovič (capoeira) – trenér a propagátor brazilského bojového umění
  6. Michal Bílek (futsal) – trenér druholigového Malibu Mladá Boleslav
  7. Petra Janečková (cheerleading) – trenérka Black Tigers Mladá Boleslav
  8. Radim Rulík (hokej) – trenér hokejistů BK Mladá Boleslav
  9. Jan Videcký (sportovní střelba) – trenér českého reprezentanta Filipa Nepejchala
  10. Karel Jarolím (fotbal) – trenér prvoligového FK Mladá Boleslav
  11. Ludmila Pavlíková (karate) – 2 bronzové a 4 čtvrtá místa svěřenců na MČR
  12. Petr Stružský (fotbal) – trenér třetiligových fotbalistek Sportingu Mladá Boleslav
  13. Martin Mrvík (fotbal) – trenér třetiligového FK Mladá Boleslav B
  14. Radek Novák (florbal) – trenér florbalistek FA Mladá Boleslav

TELENT DO 18 LET

  1. Stanislav Červený (minikáry) – 1. místo na MČR a 1. místo v ČP
  2. Viktorie Fišerová (plavání) – mistryně ČR na 100 m volný způsob, 4x 2. místo na MČR
  3. František Jelínek (biatlon) – dvojnásobný mistr ČR vletním biatlonu, vítěz celkového hodnocení ČP
  4. Barbora Jeřábková (cyklokros) – 4. místo v ČP juniorek
  5. David Verner (plavání, vodní záchranná služba) – mistr ČR na 200 m motýlek, 2x 2. místo na MČR
  6. Vanda Dlasková (cyklokros) – 2. místo v ČP juniorek
  7. Jan Zoufalý (florbal) – člen superligového celku dospělých, člen reprezentace U19
  8. Lukáš Mašek (fotbal) – člen prvoligového áčka FK Mladá Boleslav
  9. David Moravec (hokej) – hráč extraligového áčka BK Mladá Boleslav
  10. Antonín Jelínek (biatlon) – dvojnásobný mistr ČR v letním biatlonu, vítěz celkového hodnocení ČP
  11. Václav Ježek (cyklokros) – 5. místo v ČP juniorů
  12. Jakub Zejbrdlich (atletika) – 3. místo na MČR na 3000m v hale, 2. místo na MČR 1500m venku
  13. Berenika Navrátilová (golf) – přední česká mládežnická golfistka
  14. David Pekař (vodní záchranná služba) – 2 medaile z ME juniorů
  15. Karolína Frydrychová (cyklokros) – vítězka ČP v kategorii mladších žákyň

KOLEKTIV MLÁDEŽE

  1. BK Mladá Boleslav dorost (hokej) – 2. místo v základní části extraligy skupině západ
  2. AC Mladá Boleslav žákyně (atletika) – 4. místo na MČR ve štafetě 4×300 metrů
  3. Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav junioři (florbal) –postup do finálové fáze ligy juniorů
  4. Vodní záchranná služba ČKK Mladá Boleslav – mistrovské tituly svěřenců na MČR
  5. IVAR CS – Author Team (cyklistika) – úspěchy závodníků na celorepublikových soutěžích
  6. Black Tigers Mladá Boleslav (cheerleading) – tým českých reprezentantů
  7. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav (judo) – úspěchy zápasníků na MČR
  8. Minikárklub Mladá Boleslav (minikáry) –7 medailí z MČR a 8 medailí z ČP
  9. Auto Škoda Mladá Boleslav (plavání) – úspěchyna MČR
  10. VemCamaráCapoeira (capoeira) – umístění bojovníků na celorepublikových soutěžích
  11. FK Mladá Boleslav U19 (fotbal) – účastník celostátní ligy staršího dorostu

KRAJANEK

  1. Radan Lenc (hokej) – útočník celku KHL Amur Chabarovsk
  2. Michal Burian (atletika) – stříbro v hodu oštěpem za výkon na Paralympijských hrách Tokio
  3. Tomáš Hyka (hokej) – útočník celku KHL Traktor Čeljabinsk
  4. Daniel Kozma (fotbal) – kapitán Dukly Praha
  5. Soňa Řehořková (krasobruslení) – Sportovní klub krasobruslení Sparta/v reprezentačním výběru
  6. Martina Folprechtová (fotbal) – reprezentantka ČR v plážovém fotbale a teqballu
  7. Vojtěch Mozík (hokej) – obránce celku KHL Admiral Vladivostok
  8. Ondřej Rudzan (fotbal) – obránce slovenského MFK Skalica
  9. Jan Jaroměřský (hokej) – obránce HC Oceláři Třinec
  10. Marcel Malina (hokejbal) – hráč české extraligy