RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Druhým ročníkem pokračuje projekt Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska

Už druhým ročníkem pokračuje projekt Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, který loni představil téměř třicítku zapomenutých příběhů regionu, které poskytli sami jeho obyvatelé. Znáte třeba nějaký zajímavý příběh spojený s mladoboleslavským regionem? Nebo máte doma historický artefakt či archivní fotografie? Přihlaste je do výzvy Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska, kterou v rámci projektu Kultura má zelenou vyhlašuje Nadační fond Škoda Auto a nadační fond Bohemian Heritage Fund, a podílejte se tak na vytvoření kolektivní paměti regionu. Příběhy nebo artefakty je možné přihlašovat do 31. května 2022.

Výzva bude podobně jako loni zakončena výstavou a prezentací těch nejzajímavějších příběhů na webových stránkách projektu. Vybraní autoři mohou navíc za svůj příběh získat odměnu až 5 000 korun.

Příběh, ale také artefakt nalezený na půdě, archivní fotografie, vzácné rarity vztahující se k lokalitě, zkrátka jakoukoliv zajímavost vztahující se k mladoboleslavskému regionu může přihlásit kdokoliv od 1. dubna do 31. května tohoto roku na www.kulturamazelenou.cz, přičemž ty nejzajímavější příběhy a předměty budou finančně odměněny částkou 5 000 korun. Kolektivní paměť Mladoboleslavska pak bude uchovávána na webových stránkách projektu, na kterých již nyní najdete příběhy z loňské výzvy.

foto: mb-net (výstava během prvního ročníku projektu)

About Author