RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Dlouho připravovaná investice do rozšíření třídy Václava Klementa má začít zřejmě v létě

Práce na rozšíření třídy Václava Klementa v Mladé Boleslavi by měly začít v létě. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby, jejímž Investorem bude Středočeský kraj. „Odhad je takový, že někdy během prázdnin by byl vybrán zhotovitel a pak bude 25 měsíců probíhat stavba. Bude to velice komplikované z pohledu dopravy po Mladé Boleslavi, ale bez těchto investic by doprava tady byla neudržitelná,“ uvedl primátor Jiří Bouška. Upřesnil, že každý všední den dorazí do města 20 tisíc lidí a další velké zahuštění dopravy představují stovky kamionů, které najíždějí každý den do bran automobilky.

Připravované rozšíření se týká třídy Václava Klementa v úseku od Bondy centra až ke křižovatce s ul. 17. listopadu, přičemž stavba bude rozdělena do více etap. 

I o této investici se hovořilo na pátečním setkání na radnici, které se týkalo realizace strategických dopravních staveb na Mladoboleslavsku. Jednání se účastnili ministr dopravy Martin Kupka, zástupci Středočeského kraje, Krajské správy údržby silnic, Ředitelství silnic a dálnic, Správy železnic, Škoda Auto, dotčených obcí a města Mladá Boleslav v čele s primátorem Jiřím Bouškou.

Hovořilo se zde také o plánované přestavbě stávající okružní křižovatky třídy Václava Klementa a Průmyslové ulice v Kosmonosích. I když o konečné podobě plánované křižovatky se stále jedná, v zájmu všech by mělo být, aby tato přestavba, jejímž investorem bude ŘSD, co nejdříve navázala na dokončené rozšíření třídy V. Klementa.

About Author