RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Dětská nota slaví 49. výročí, tentokrát na téma “Plavba po rybníku“

7.-11.listopadu se uskuteční již 49. ročník autorské soutěže písní pro děti pod názvem Dětská nota. Každý den by měly být na programu dva koncerty pro školy, vždy v 8:30 a 10:30. Vrchol nastane ve čtvrtek 10.listopadu, kdy je ještě navíc od 17:00 koncert pro veřejnost, ostatní vystoupení jsou určena základním a mateřským školám.

Jedná se o unikátní významnou hudební událost. Pro autory soutěžních písní i pro odbornou porotu je bezesporu klíčový koncert ve čtvrtek 10.listopadu od 10:30, neboť zde proběhne vyhodnocení a ocenění
nejlepších písní za přítomnosti publika.

Letošní úctyhodný počet do soutěže zaslaných písní (56) obsahoval velmi různorodá témata od nejčastějších zvířátek až po snové vize a představy. Autoři textů soutěžních písní se nechali inspirovat rozmanitými činnostmi, kterým se věnuje dnešní školní mládež nejen ve svém volném čase, ale i v rámci školní docházky. Úroveň vybraných textů pro finále nabízí velmi kvalitní dětskou poezii, posílenou o originální harmonicky poutavě pojatou melodiku. Autor scénáře Adam Koubek se nechal inspirovat písní o Pirátech na rybníku, takže celá DN bude jedna velká plavba mezi příběhy.ostatních písní. Pro publikum je připravena atraktivní soutěž na téma: „Rybolovci pokladů“ samozřejmě s odměnami pro soutěžící.

V porotě zasednou známá jména z oblasti české populární hudby, např.klavírista Petr Malásek, zpěvačka Dasha a další. Očekávaný výrok poroty bude zahrnovat nejen odborný přístup, ale i laické ohodnocení, jehož výsledný efekt je často pádnější a účinnější, než mínění přísného„odborného poslechu.

Podklady pro vznik CD Dětská nota 2022 natočila skupina Paprsek Friends v březnu 2022 ve studiu Kdyně u Domažlic s kapelou ve složení: Jan Steinsdörfer-klávesy, Jan Lstibůrek-baskytara, Josef Štěpánek-kytary a Martin Novák-bicí. Vokální party byly pořízeny v ART Studiu MB.  

„O prázdninách jsme na soustředění v Zásadě nastudovali s Paprskem základy ke konečné choreografii. Tu jsme od září poté poctivě pilovali společně s režijními záměry a také moderováním, které je rovněž výlučně dětské. Scházeli jsme se na pravidelných zkouškách každou sobotou a neděli na našem tradičním místě, v tělocvičně 2. základní školy,“ prozradila sbormistryně Markéta Amerighi. Ta je také autorkou choreografie a některých vokálních aranží celého vystoupení, doplněných o aranžmá Milana Klipce a Jana Lstibůrka. Výsledek jejich společného úsilí spatří světlo světa poprvé dohromady s kapelou na generálce
v předvečer premiéry, tedy v neděli 6.listopadu odpoledne.

Do finále se probojovala tato desítka titulů:
Piráti na rybníku – Petr Hurdes, Libor Machata
Lemur Youtuberem – Tomáš Nováček
Na lodi snů – Šárka Krejčí
Italiano mandolino – Milan Benedikt Karpíšek
Abychom spolu mohli chodit – Tomáš Suchý, David Konopáč
Dorotčina píseň – Tomáš Reindl
Vizuální veršotepec – Cordelia Borja Rodriquez, Dobra Slámová
Čas – Kateřina Korbelová, Gabriela Fritschová, Markéta Skalová
Ráno – Jan Psohlavec  
Myší pišišvor – Zuza Ďurdinová

foto: mb-net.cz

About Author