RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Boleslavští capoeiristé na Slovensku potvrdili formu a přivezli také stříbro

Devítičlenná výprava reprezentovala o uplynulém víkendu boleslavské capoeiristy ve slovenské Galantě, kde se konala mezinárodní soutěž Capoeira Slovakia Open 2023. Domů se závodníci vrátili s jedním stříbrem, ve většině kategorií v nich soutěžili, na sebe ale výrazně upozornili.

Do finálových osmiček postoupilo ze základní soutěže šest boleslavských reprezentantů. Druhé místo a stříbrnou medaili v kategorii Děti A (11-12 let) si vybojovala Natálie Pánková, do poslední chvíle bojoval o stupně i Jan Popovič, který se nakonec umístil čtvrtý.

V kategorii Junioři (13-14) let krásný výkon předvedl Matyáš Hamáček, který se umístil na sedmém místě. Dynamické hry plné zvratů byly k vidění v kategorii Muži B. Radek Škromach ve své poslední hře na soutěži utrpěl malé zranění, přesto neodstoupil, hru dokončil a odnesl si zasloužené 5. místo. Na šestém místě skončil Mario Lazo, který byl v této kategorii nejmladším závodníkem.

Mezi soupeři z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska se ale neztratili ani další capoeiristé, kteří trénují pod boleslavským Sokolem. Krásný výkon v kategorii Děti B (9-10 let) předvedli Matěj Vacek, který se umístil 10. a 17. Antonín Štěpánek. Na 11. místě v kategorii Děti A skončila Kateřina Švarzová, její sestra Eliška v juniorské kategorii vybojovala 13. místo. „Moji svěřenci na všech soutěžích, kterých se účastní, předvádějí velmi vyrovnané výkony. Je skvělé vidět, jak se zlepšují a jakou mají chuť stále se učit něco nového a zdokonalovat se,“ zdůraznil boleslavský trenér Karel Popovič. Kvůli pracovnímu zaneprázdnění na Slovensko svoji skupinu nedoprovázel, výsledky ale bedlivě sledoval. „Všichni předvedli, že se netratí v české ani mezinárodní konkurenci, že jsou schopni přizpůsobit se různým stylům hry a i přes zranění podat stoprocentní výkon,“ pochválil svoje svěřence. „Někteří se věnují capoeiře poměrně krátce, ale určitě jim nechybí zápal a nadšení. Na starších, kteří trénují již déle, je krásné sledovat soustředění na preciznost a kvalitu hry,“ doplnil.

Mladoboleslavská veřejnost bude mít možnost do tajů bojového umění capoeira, jehož základy pocházejí z Brazílie, nahlédnout 23.-25. června tohoto roku, kdy se v Boleslavi bude konat Batizádo Integrado (tedy udílení nových pásků). Akce pro oddíl odstartuje i oslavy dvacetiletého výročí jeho založení, které připadá na prosinec. Její součástí budou i vystoupení pro veřejnost, Popovič očekává, že se přijedou podívat a předvést svoje umění capoeristické špičky z celé Evropy.

About Author