RÁDIO MB

JEDINÉ MLADOBOLESLAVSKÉ RÁDIO

Bezdomovci na náměstí Republiky útočili na kolemjdoucí – na místo spěchali strážníci i záchranáři

Mladoboleslavští strážníci zasahovali v úterý před 22. hodinou na náměstí Republiky, kde tři opilci obtěžovali kolemjdoucí. Dojít muselo dokonce k nasazení pout.

„Ve 21,55 hodin oznámil telefonicky občan, že nějací tři opilci obtěžují kolemjdoucí. Před příjezdem hlídky byla trojice sledována kamerovým systémem. Bylo vidět, že dva z trojice zřejmě slovně obtěžovali nějakou slečnu, které se zastal muž, zřejmě její partner. Toho se následně pokoušeli fyzicky napadat a pronásledovali jej postupně několik desítek metrů přes půl náměstí,“ uvedl ředitel Městské policie Tomáš Kypta.

Na druhé straně náměstí už zasáhla hlídka strážníků a snažila se agresory uklidnit. To se příliš nedařilo, proto musela být za pomoci hmatů a chvatů dvěma agresívním mužům nasazena pouta.

„Bylo zjištěno, že se jedná o bezdomovce, kteří se zdržují pod mostem nad D10, z nichž zde byl jeden cca před 2 hodinami kontrolován. Na místo se dostavila i druhá hlídka strážníků a následně i hlídka Policie ČR. Vzhledem k tomu, že napadaná slečna začala kolabovat, byla na místo přivolána sanita ZZS, která dotyčnou ošetřila. Hlídka Policie si věc na místě převzala a dále šetří jako podezření z trestného činu,“ dodal Tomáš Kypta.

About Author